Alena Borovcová

Z Wiki projekty NPÚ
Verze z 9. 2. 2019, 09:19; Leto (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Biografický slovník >

Mgr. Alena Borovcová, Ph.D., je památkářka působící především na Ostravsku. Specializuje se na industriální dědictví, zejména na historické železniční objekty, které sleduje na celém území České republiky. Výsledky výzkumných prací intenzivně publikuje v odborných časopisech, na konferencí; vydala i několik knih.

Podílí se na výzkumné činnosti Metodického centra průmyslového dědictví v ostravském územním odborném pracovišti NPÚ.

Bibliografie

Odkazy

Ohlasy

20140503 | Ferdinandka je nádherná. Pořádně se dívejte, říká památkářka (idnes.cz). (Verif. 20190209) " Tisíce cestujících denně projedou alespoň částí Severní dráhy císaře Ferdinanda, která se začala stavět už před 177 lety. Památkářka Alena Borovcová o půvabu a zajímavostech trati napsala knihu."

20190208 | Jiří Řechka: Exkurze na historickém stavědle pod Petrovem (vlaky.net). "...Protože jsem na roli měl dost času, což bylo ostatně mým záměrem, mohl jsem se věnovat i dokumentaci přestavby nádraží, které jsem v této fázi jeho existence dosud nenavštívil. Jak víme, vlaky jezdí přes Brno odklonem a na hlavní nádraží jsou vedeny jen některé, provozní jsou nicméně všechna nástupiště. Sraz účastníků exkurze byl stanoven na jedenáctou hodinu na pátém nástupišti, kam se dostavili všichni, kdož využili pozvání SŽDC. Skupina nebyla až tak početná, což byla výhoda, v poněkud stísněném prostoru stavědla jsme si pak nepřekáželi. Za SŽDC byl přítomen tiskový mluvčí Pavel Tesař, který celou akci uvedl, za Oblastní ředitelství SŽDC Pavel Šprdlík a důležitou roli měla zástupkyně Metodického centra průmyslového dědictví ostravského pracoviště Národního památkového ústavu Alena Borovcová..."