2017-11

Z Wiki projekty NPÚ
Verze z 15. 11. 2017, 01:28; Leto (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Home > Monitor médií

Předchozí < 2017-11 > Následující

20171110 | Nepovolenou demolici památkově chráněného domu v Brodě vyšetřuje policie (regiony.impuls.cz). Havlíčkův Brod. "Zbourání památkově chráněné budovy v havlíčkobrodské Kozí ulici prověřuje na základě trestního oznámení policie. Dům, který byl při rekonstrukci zbourán, patří bývalému řediteli nemocnice a gynekologovi Karlu Přibylovi. Za demolici mu může hrozit i vězení."

20171110 | Hlavní budova Táborských kasáren má zmizet, nikdo ji prý nechce (benesovsky.denik.cz). "Benešov - Poměrně rychle chce benešovská radnice „kolonizovat“ deset let ladem ležící prostor někdejších Táborských kasáren. V rámci toho chce bourat a bourá nepotřebné objekty uvnitř 25 hektarů velkého pozemku. Nyní zřejmě přijde na řadu další výrazná část. Vedení města chce areál poskytnout čtyřem investorům, kteří tam mají postavit takzvané Nové město. V rámci toho se ale chce zbavit i dalšího hmatatelného kousku historie města hlavní budovy někdejších Táborských kasáren."

20171110 | Jaroslav Hroch: Když lidé odejdou, stroje mlčí (a2larm.cz). urbex. "Navštívit opuštěné budovy, prozkoumat je a zaznamenat – to je urban exploration neboli urbex. Přinášíme reportáž z výpravy do prázdné textilní továrny."

20171114 | Brno zažaluje ministerstvo za odnětí statusu památky poliklinice (archiweb.cz). "...Brno během dnů podá žalobu na ministerstvo kultury, které v březnu odňalo status kulturní památky jedné z budov polikliniky v Zahradníkově ulici. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Matěj Hollan (Žít Brno). Podle něj chce město dosáhnout předchozího stavu a zabránit tomu, aby o status přišly další památky. Vinou opožděného zapsání na seznam kulturních památek může podle něj památkový status ztratit až 1400 obdobných objektů včetně Janáčkova divadla nebo Domu umění..."