2015-01: Porovnání verzí

Z Wiki projekty NPÚ
Přejít na: navigace, hledání
(lednice mosty)
(restaurování v Kroměříži)
Řádka 17: Řádka 17:
 
;2015-01-08
 
;2015-01-08
 
* [http://brno.idnes.cz/oprava-mostu-v-lednickem-parku-dzt-/brno-zpravy.aspx?c=A150107_143719_brno-zpravy_daj V lednickém parku obnovují staleté mosty, u Janohradu vyroste úplně nový] (idnes.cz).
 
* [http://brno.idnes.cz/oprava-mostu-v-lednickem-parku-dzt-/brno-zpravy.aspx?c=A150107_143719_brno-zpravy_daj V lednickém parku obnovují staleté mosty, u Janohradu vyroste úplně nový] (idnes.cz).
 +
;2015-01-09
 +
* [http://www.rozhlas.cz/zpravy/vytvarno/_zprava/kromerizskou-zameckou-obrazarnu-obsadi-restauratori-dila-cekaji-nejvetsi-opravy-za-sto-let--1441379 Kroměřížskou zámeckou obrazárnu obsadí restaurátoři. Díla čekají největší opravy za sto let] (rozhlas.cz). "Kroměřížskou zámeckou obrazárnu považují mnozí odborníci za druhou nejvýznamnější v České republice hned po Národní galerii. Je ozdobou památky UNESCO a jsou v ní díla Tiziana, van Dycka, Cranacha a dalších mistrů. Po sto letech budou letos obrazy opravovat restaurátoři. Zatímco na začátku dvacátého století stačili na obnovu dva, letos se jich o 36 obrazů postará hned 12... Na tuzemské ale i světové poměry neobvyklou hustotu výskytu restaurátorů na jednom místě hodlá využít, samozřejmě ku prospěchu turistů, i kastelán [[Kroměříž (KM), zámek|kroměřížského zámku]], Martin Krčma. „Jako letošní doplnění trasy našich expozic připravujeme informaci a expozici o restaurování. Protože to je výjimečná věc, takové množství obrazů se nerestauruje i ve středoevropských poměrech každý den.“ Návštěvníci uvidí nejen expozici představující specifika restaurátorství, ale ti šťastnější občas na zámku spatří i některého z restaurátorů při práci. I když většinu trpělivé, mravenčí, roboty si každý odvede ve svém ateliéru. Poslední tak masivní obnovu si už normální smrtelník pamatovat nemůže.

Verze z 9. 1. 2015, 08:35

Home > Monitor médií

Předchozí < 2015-01 > Následující

2015-01-01
2015-01-02
2015-01-05
  • Kostel u pramene má nový plášť (ceskobudejovicky.denik.cz). Dobrá Voda u Nových Hradů. "...práce na poutním kostele v Dobré Vodě u Nových Hradů se týkaly opravy pláště kostela, včetně odvlhčení části konstrukcí," vyjmenovává ředitel Územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu 
v Českých Budějovicích Vlastislav Ouroda..."
2015-01-07
2015-01-08
2015-01-09
  • Kroměřížskou zámeckou obrazárnu obsadí restaurátoři. Díla čekají největší opravy za sto let (rozhlas.cz). "Kroměřížskou zámeckou obrazárnu považují mnozí odborníci za druhou nejvýznamnější v České republice hned po Národní galerii. Je ozdobou památky UNESCO a jsou v ní díla Tiziana, van Dycka, Cranacha a dalších mistrů. Po sto letech budou letos obrazy opravovat restaurátoři. Zatímco na začátku dvacátého století stačili na obnovu dva, letos se jich o 36 obrazů postará hned 12... Na tuzemské ale i světové poměry neobvyklou hustotu výskytu restaurátorů na jednom místě hodlá využít, samozřejmě ku prospěchu turistů, i kastelán kroměřížského zámku, Martin Krčma. „Jako letošní doplnění trasy našich expozic připravujeme informaci a expozici o restaurování. Protože to je výjimečná věc, takové množství obrazů se nerestauruje i ve středoevropských poměrech každý den.“ Návštěvníci uvidí nejen expozici představující specifika restaurátorství, ale ti šťastnější občas na zámku spatří i některého z restaurátorů při práci. I když většinu trpělivé, mravenčí, roboty si každý odvede ve svém ateliéru. Poslední tak masivní obnovu si už normální smrtelník pamatovat nemůže.