Zákupy (CL), zámek

Z Wiki projekty NPÚ
Přejít na: navigace, hledání

Památky > okres Česká Lípa > Zákupy

Obsah

Historie

21. století

2014
Dne 6. srpna 2014 došlo k menšímu požáru v nevyužívané části hospodářského dvora zámku.[1]

Odkazy

Ohlasy v médiích

2016-01-04 | Prohlídková trasa zámku Zákupy se rozdělí na dva okruhy (novinky.cz/ČTK). "Rozdělení prohlídkové trasy na Státním zámku Zákupy na dva okruhy je jednou z hlavních novinek, které tam pro letošní turistickou sezónu připravují. Podle kastelána se tak nestane hned v dubnu, ale až v průběhu sezóny. Přes zimu také na zámku připraví další nově zrestaurované a vybavené místnosti, mimo jiné hostinské apartmá z doby, kdy zákupský zámek patřil synovi Napoleona Bonaparte - Orlíkovi."

2016-04-10 | Odborníci připravují obnovu části areálu hospodářského dvora zámku v Zákupech (rozhlas.cz).

2016-05-25 | Zámek v Zákupech bude mít novou prohlídkovou trasu (denik.cz). "Zámek ...bude od června lákat na novou prohlídkovou trasu po hostinských pokojích. Budou věnované Habsburkům, kteří v Zákupech pobývali ve druhé polovině 19. století. Ke každému apartmá se váže nějaký příběh, který se zakládá na historickém základě."

2016-05-27 | Nová trasa v Zákupech vede do devatenáctého století i na lov vyder (ceskatelevize.cz).

2016-12-03 | Aby mohla pokračovat obnova dvora, koupili památkáři od Zákup cestu (ceskolipsky.denik.cz).

Reference

  1. Od zámku v Zákupech se valil dým. Turisté prchali (denik.cz). Jak hasiči zjistili, uvnitř opuštěné budovy hořel nashromážděný odpad, od kterého potom chytily podpěrné kůly klenbových stropů. Škoda byla odhadnuta na 20 000 Kč.