Raduň (OP), zámek

Z Wiki projekty NPÚ
Přejít na: navigace, hledání

Památky > okres Opava > Raduň > Raduň, zámek

Zámek ve správě NPÚ.

Kastelánka Eva Kolářová (2015).

WWWPKWPD

Odkazy

Ohlasy v médiích

20151113 | Zámecké sklepy v Raduni mají odhalit svá tajemství (novinky.cz). Kastelánka zámku v Raduni na Opavsku Eva Kolářová připravuje zpřístupnění části zámeckých sklepů. Jde o stavebně nejstarší část zámku. Jsou v nich například barokní dveře či zárubně z poloviny 15. století. První návštěvníci by do sklepení mohli nahlédnout už v polovině příštího roku.

20160319 | Raduňský zámek má otevřít návštěvníkům nové prostory (opavsky.denik.cz). (Zpřístupnit se má původní byt zámecké paní a suterén. Lidé poznají, jak se topilo, svítilo nebo jak byla přiváděna voda. Nové expozice mají být otevřeny nejpozději do tří let. Návštěvníci raduňského zámku se mají nač těšit. Během následujících tří let se totiž chystá otevření nových prohlídkových prostor. Nejpozději během roku 2019 chce kastelánka Eva Kolářová zpřístupnit původní byt zámecké paní, hraběnky Luisy Blücherové, rozené Radziwillové, která jej začala využívat po sňatku s Lotharem Blücherem.)

20170226 | Vošárna je stavebním unikátem (opavsky.denik.cz). O opravě ohrožené památky občanským sdružením a o novém společenském využití.

20170925 | V Raduni otevřou renovované sklepy, lidé uvidí vývoj zámku a jeho proměny (idnes.cz).