Nápověda Mantis

Z Wiki projekty NPÚ
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Přístupové údaje

Uživatelská práva

 • Recenzent - s právem přidávat poznámky. Mají všichni uživatelé ve všech dostupných projektech, a to k již vloženým tiketům; vkládat nové tikety může jen v projektu "Uživatelé-práva".
 • Reportér - s právem vkládat a upravovat tikety ve vybraných projektech.
 • Aktualizátor - s právy reportéra s editací dalších specifických údajů při vypořádávání tiketů v NPÚ a zasíláním notifikací ke všem změnám tiketů ve vybraných projektech.
 • Vývojář - dtto, se zasíláním notifikací k nejdůležitějším změnám tiketů.
 • Vedoucí - dtto, na straně dodavatele.
 • Správce - správce daného projektu v Mantis.

Projekty

Obsah se člení do částí - tzv. projektů, které odpovídají v Mantis zahrnutým systémům IISPP.

Po přihlášení je uživatel individuálně nastaven na projekt, ke kterému má největší práva. V průběhu práce může přepínat mezi jednotlivými projekty: buď kliknutím v navigační liště nebo volbou v rozvíracím seznamu a potvrzením tlačítkem [Přepnout]. Vedle tohoto tlačítka se nachází [symbol RSS], kterým je možné zobrazit přehled naposledy změněných tiketů k danému projektu.

Specifickými projekty jsou "Všechny projekty" se shrnutím tiketů napříč projekty.

Tikety

V projektech jsou uvedeny číslované tikety, zvané v Mantis issue. Linkem "Zobrazit tikety" se přechází na stránku s řádkovým přehledem tiketů.

Pomocí "Vložit tiket" se začíná editace nového tiketu, a to v projektech, kde k tomu má uživatel příslušné právo.

Přímo na detail jednotlivého tiketu je možné vstoupit zápisem jeho čísla a potvrzením tlačítkem [Přechod na tiket].

Filtrování, hledání a řazení tiketů

Nad přehledem tiketů je dostupný formulář pro zadávání kriterií filtrování, který lze rozvinout nebo svinout kliknutím na symbol plus/mínus na dolním řádku zadávacího formuláře vlevo. Filtrování se aktivuje tlačítkem [Použít filtr] vlevo.

Kritéria se zadávají zpravidla výběrem z rozvíracího seznamu. Lze je kombinovat se zadáním fulltextu v poli vlevo před tlačítkem [Použít filtr]. Volbou "Ukázat:" se stanoví počet tiketů na stránku při zobrazení přehledu.

Pomocí "Řadit podle:" lze řadit přehled podle hodnot až dvou sloupců. Jednoduché řazení podle jednoho sloupce se kdykoliv aktivuje kliknutím na název sloupce v hlavičce přehledu.

Vedle pravého tlačítka [Použít filtr] je volba se sadou přednastavených filtrů. Aktuální nastavení filtru tiketů si může, sám pro sebe, uložit i jednotlivý uživatel, a to pomocí tlačítka [Uložit nynější filtr]. Je potřeba přitom nepomenout doplnit i název filtru, pro pozdější opakované využití příslušným uživatelem.

Vložení tiketu

Zapíší se údaje vystihující podstatu i nezbytné detaily pro vypořádání a řešení tiketu v NPÚ nebo dodavatelsky. Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.

Prohlížení a editace detailu tiketu

V řádkovém přehledu tiketů se do prohlížení detailu tiketu přechází klikem na aktivní "číslo tiketu". V tomto detailu je možné začít editaci tlačítkem [Editovat] - má-li k tomu uživatel přiděleno v daném projektu právo. Přímo do editace je možné vstoupit z přehledu kliknutím na [symbol tužky].

Dostupnost údajů k editaci nebo k prohlížení je dána individuálními uživatelskými právy. Podle typu údaje se zapisuje textem, volí se hodnota z rozvíracího seznamu nebo zaškrtává položka.

Notifikace

Notifikace e-mailovou zprávou jsou automaticky rozesílány podle uživatelských práv a aktivity uživatele k jednotlivým tiketům, u kterých nastala změna. Texty notifikací obsahují základní identifikaci změny včetně iniciačního podnětu a vedle toho i citaci detailu tiketu s připojeným logem změn.

Iniciační podněty

 • při změně přiřazení tiketu
 • při znovuotevření tiketu
 • při smazání tiketu
 • při vytvoření nové poznámky k tiketu
 • při vytvoření nebo změně vazby na jiný tiket
 • při změně stavu tiketu

Zasílá se

 • uživateli, který oznámil tiket (Reportér:)
 • uživateli, který obsluhuje tiket (Přiřazen:)
 • uživateli, který přidal poznámku (Poznámka od:)

Související stránky