Litice nad Orlicí (UO), hrad

Z Wiki projekty NPÚ
Přejít na: navigace, hledání

Památky > okres Ústí nad Orlicí > Litice nad Orlicí

Hrad, částečně zřícenina, ve správě NPÚ.

Odkazy

Ohlasy v médiích

2015-09-18 | Průzkum na hradu Litice ukázal, že středověcí dělníci šidili maltu (orlicky.denik.cz). Orientační informace o výzkumech v rámci rekonstrukce zřícené části zdi severního paláce litického hradu.

2016-03-05 | Hrad Litice sevře lešení a sítě (orlicky.denik). "...Rok po vydrolení a pádu části zdiva u severního paláce začnou na státním hradu Litice záchranné práce a archeologický výzkum. Čeká se jen na vhodné počasí. Jakmile bude hrad zabezpečen a návštěvníkům nebude hrozit nebezpečí, brány Litic se otevřou. Kastelán Dalibor Urban věří, že by to mohlo být v průběhu května..."

2016-06-08 | Ve zdi hradu Litice zbyl z malty jen písek. Hrad otevře i přes opravy (idnes.cz). Hrad Litice nad meandrem Divoké Orlice se snad otevře turistům v polovině července. Je už přes rok zavřený, loni se tam částečně zřítilo zdivo bývalého severního paláce. Práce na opravách se teprve chystají.

2016-06-21 | Hrad Litice je druhou sezónu bez návštěvníků. Opravy nebezpečné zdi odsouvají otevření (ceskatelevize.cz).

2016-08-27 | Místo návštěvníků stavaři. Hrad zažil výjimečné sezony (orlicky.denik.cz). podrobnější komentář i k výsledkům ZAV.