Lenka Kotišová

Z Wiki projekty NPÚ
Přejít na: navigace, hledání

Biografický slovník >

Obsah

Studium

Ing. arch. Lenka Kotišová je absolventkou Fakulty architektury ČVUT Praha. Studium ukončila v roce 1982 státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce „Brandejsův statek Suchdol – kulturně vzdělávací a školící zařízení“.

Činnost v oblasti památkové péče

V roce 1982 nastoupila do Krajského projektového ústavu v Ústí nad Labem, atelieru Ing. arch. Rudolfa Bergra, jako samostatný projektant. Na této pozici pracovala do roku 1990. V letech 1990 – 1993 pracovala na Krajském ústavu státní památkové péče a ochrany přírody v Ústí nad Labem na pozici vedoucího odborného kulturně výchovného pracovníka, následně pak v Památkovém ústavu v Ústí nad Labem, jako vedoucí útvaru péče o památkový fond. Od roku 1993 do roku 2007 působila jako samostatný projektant ve firmě ARCHPROJEKT s.r.o. v Ústí nad Labem. V roce 2007 nastoupila do Národního památkového ústavu územního odborného pracoviště v Ústí nad Labem, kde postupně působila jako vedoucí oddělení péče o památkový fond a od r. 2011 jako vedoucí odboru péče o památkový fond.

Odborné badatelské zaměření

Ing. arch. Lenka Kotišová příležitostně publikuje v odborných periodikách zaměřených na problematiku památkové péče.

Další odborná činnost

V roce 1998 jí byla udělena autorizace a byla zapsána do seznamu České komory architektů. Je členkou Interní rady ředitele NPÚ – ÚPS v Praze, dále pak komise MPR a rozvoje v Kadani i Chomutově.

Zdroj: https://www.npu.cz/cs/uop-usti-nad-labem/o-nas/medailonek-vedouci-OPP (20180109)