Diskuse:NPÚ

Z Wiki projekty NPÚ
Přejít na: navigace, hledání

Pojmenovávání stránek souvisejících s NPÚ

?Máte názor? Řada typů informací vyžaduje odlišení mezi obecným údajem o nějaké věci či aktivitě (archeologické výzkumy X archeologický výzkum) a údajem o tomtéž v rámci NPÚ.

Bylo by tedy možné označovat obecné informace např. o archeologických výzkumech také vložením názvu NPÚ? Názvu asi ne, protoře je hodně dlouhý. Takže zkratkou?

Jde mi také o to, jestli je to možné nějak obecně (odborná organizace), aby řešení nebylo závislé na tom, že po čase zase přijde v NPÚ na nějaké lepší pojmenování a prosadí změnu?

To by ale asi vyžadovalo nějaké mezi odborníky dohodnuté řešení, které by bylo dlouhodobě srozumitelné, ale přitom bylo pokud možno jednoslovné. To ale asi reálné není.

Tak to zřejmě začnu dělat tak, že na začátek názvu budu vkládat "NPÚ:". (Nebo raději "NPU:"?) Ale asi ne za každou cenu. Např. stránka časopisu ZPP to asi nevyžaduje, či by to dokonce mohlo být nevhodné, protože časopis za desítky let již fungoval pod řadou institucí, takže by nemělo cenu údaje o něm uvádět např. jménem vydavatele podle okolností toho kterého ročníku. Naproti tomu je možné, že třeba status či rozsah arecheologických výzkumů bude jiný, takže tam to asi má cenu tak to zařadit - i proto, aby se to odlišilo o obecném hesle o archeologických výzkumech. --Leto (diskuse) 9. 1. 2015, 07:06 (CET)