2016-03

Z Wiki projekty NPÚ
Přejít na: navigace, hledání

Home > Monitor médií

Předchozí < 2016-03 > Následující

20160312 | Zubrnický skanzen opravuje unikátní mlýn (ustecky.denik.cz). "...Zdejším badatelům se podařilo přenést sem strojní zařízení z takzvaného uměleckého mlýnu z Hamrů. Vybavili jím zdejší mlýn Týniště 28, jehož součástí byla i lisovna oleje a vodní pila..." Skanzen Zubrnice.

20160312 | Skanzen Veselý kopec se zpřístupní nevidomým lidem (tyden.cz). "...Hmatová stezka vznikla už loni ve skanzenu Betlém a je o ni zájem..."

20160319 | Raduňský zámek má otevřít návštěvníkům nové prostory (opavsky.denik.cz). (Zpřístupnit se má původní byt zámecké paní a suterén. Lidé poznají, jak se topilo, svítilo nebo jak byla přiváděna voda. Nové expozice mají být otevřeny nejpozději do tří let. Návštěvníci raduňského zámku se mají nač těšit. Během následujících tří let se totiž chystá otevření nových prohlídkových prostor. Nejpozději během roku 2019 chce kastelánka Eva Kolářová zpřístupnit původní byt zámecké paní, hraběnky Luisy Blücherové, rozené Radziwillové, která jej začala využívat po sňatku s Lotharem Blücherem.)